• 100% bezpečný nákup
  • Originální produkty
  • Garance vrácení peněz
  • Rychlé dodání do 5 dnů
0
0,00 Kč
Můj košík
Zavolejte nám
210 012 711

Spánek vašich dětí

24.08.2015

Přikrývka s bambusovým vláknem

Spánek nebo nedostatek spánku je pravděpodobně nejvíce diskutabilní aspekt péče o dítě. Noví rodiče si častokrát neuvědomují důležitost spacího režimu jejich dítěte. Kvalita a množství kojeneckého spánku ovlivňuje blaho všech v domácnosti. Pokud má vaše dítě správně nastavené spánkové hodiny, namísto pláče a krmení ve 3 hodiny ráno nebo přebalování znáte jen klidné noci a ještě hezčí rána plná smíchu a radostného vřískotu či blábolení. Každé dítě potřebuje jiné množství spánku a v jiných intervalech. Vše záleží na věku dítěte. Dokonce i stejně staré děti mohou mít úplně jiný spací režim. Například 2-letá Evička spí od 7:00 večera do 7:00 ráno, Jurko od 9:00 do 6:00. Jak tedy dokážeme zjistit co je pro dítě to nejlepší?spánok dieťaťaDěti do 6 měsíců

Neexistuje žádný vzorec pro spánek novorozence, protože jeho vnitřní hodiny nejsou ještě plně vyvinuty. Novorozenci všeobecně spí nebo podřimují po dobu 16 až 20 hodin denně, porozdělovaných stejně v noci a přes den. Novorozenci se probouzejí každé 3 až 4 hodiny, protože potřebují přibírat na váze a jíst. S přibývajícími dny a měsíci by se spací režim miminek měl upravit na 4-5 hodin přes noc v kuse. Nejlepší je dát miminku na večer láhev s plnohodnotným mlékem a nechat ho usínat při pohádce nebo relaxační hudbě. Postupem času se spací režim prodlouží na 8-9 hodin. 90% novorozenců dokáže spát po celou dobu. Pokud se však stane, že se vám novorozenec v noci vzbudí a třeba ho přebalit či nakrmit, nemluvte a ani nezapínejte světlo. Novorozence třeba naučit na "noční režim, kdy je jen a jen tma". Takto naučíte časem vaše malé usnout samostatně a vy se nebudete muset v noci postavit z postele. Je také velmi důležité si uvědomit, že dítě v noci i sní a dokonce i pláče se snu a vám se může zdát, že je vzhůru. Opak je pravdou, pokud ho necháte chvíli o samotě.


Děti 6 až 12 měsíců

Za 6 měsíců, může dítě spát přibližně 3 hodiny denně a od 9 do 11 hodin v noci. Při usínání mohou rodiče ukládat dítě o něco déle. Nejlepším trikem je dítěti jemně masírovat záda a pak se tvářit, že spíte. Dítě si postupně zvykne na tmu, při které usne.

 

Předškoláci

Předškoláci spí asi 10 až 12 hodin za noc. Předškolák, který dostává přiměřený odpočinek v noci už nepotřebuje spát přes den. Avšak nedostatek spánku může způsobit dráždivé nebo hyperaktivní typy chování.


Pubertální věk

Dospívající děti potřebují přibližně 8 až 9 hodin spánku za noc, ale mnozí to nechápou. Probdělé noci spôsobjú: snížení krátkodobé paměti, špatné výkony, také způsobují špatné nálady, problémy ve škole, později dopravní nehody!

Komentáře k článku

Přidejte komentář

Zatím nebyl přidán žádný komentář.

Pridajte komentář k článku: Spánek vašich dětí

Další články

Nepřehlédněte

//